top of page
   Matematika, kaip mokomasis dalykas, retą mokinį palieka abejingu. Vieni ja žavisi ir įžvelgia joje ypatingą prasmę ir grožį, kiti jos nekenčia, dejuoja, kad ji sunki, neįveikiama. Matematiniai projektai yra vienas iš metodų  motyvuoti mokinius suprasti matematiką naudojant realaus pasaulio kontekstą.
   Alytaus Piliakalnio progimnazijos bendruomenė nuo rugsėjo mėnesio pradėjo įgyvendinti   2 metų trukmės Erasmus+ programos mokinių mainų projektą “Matematikos jėga”, kurio tikslas skatinti mokinius domėtis matematika, ugdyti loginio mąstymo gebėjimus, pagerinti matematikos  ugdymo pasiekimus, parodyti matematikos svarbą ir būtinumą kasdieniniame gyvenime. Projektas skirtas 5-8 klasių mokiniams.  Projektą koordinuoja Lenkijos Pilos pagrindinė mokykla. Su šia mokykla jau esame įgyvendinę 2 tarptautinius projektus. Projekto partneriai dar yra Italijos, Portugalijos ir Turkijos mokyklos.  Šiuo metu mūsų progimnazijos projekto komanda kuria projekto logotipą, mokosi matematinių terminų partnerių kalbomis, domisi partnerių šalių istorija, kultūra, papročiais. Jau pradėjome  ruoštis vizitui į Italiją. Italijoje vyks projektas "Europa skaičiais". Ten skaičių kalba pristatysime  Lietuvą, Alytų, progimnaziją bei save. Gegužės mėnesį, kai visi susitiksime Alytuje, vykdysime projekto “Matematika virtuvėje” įvairias užduotis. Kitose šalyse įsijungsime į projektų “Matematikos grožis - simetrija ir asimetrija”, “Nėra muzikos be matematikos”, “Auksinio pjūvio paslaptis arba dieviškoji proporcija”, “Matematika atostogų metu” veiklas. Į kiekvieną partnerių  susitikimą vyks 5mokiniai ir 2 mokytojai.
   Taip pat projekto metu daug  įvairių užduočių atliksime aktyviai bendradarbiaujant su partneriais programos eTwinning platformoje, projekto svetainėje bei socialiniuose tinkluose. Mokiniai su nekantrumu laukia vizitų pas partnerius, kur  ne tik susipažins jų šalies kultūra, tradicijomis, kultūra, bet ir varžysis įvairiuose matematiniuose kokursuose, viktorinose, atliks diagnostinius testus, spręs uždavinius, galvosūkius, varžysis dėl matematikos karaliaus ir karalienės titulo.
   Projektą įgyvendinsime naudojant šiuolaikines prezentacijų kūrimo programas, bus parengti projekto vertinimo įrankiai, kuriais bus matuojama viso projekto pridėtinė vertė, įtaka ir nauda mokinių pasiekimams. Mokiniai sukurs projekto logotipą, himną, matematinį stalo žaidimą, kalendorių,  matematine tema atvirukus Kalėdų, Naujų metų ir Vėlykų proga,  matematinių sąvokų žodynėlį anglų  ir šalių partnerių kalba.
   Mokytojai, dirbdami projekte, turės galimybę dalytis  matematikos mokymo gerosios patirties pavyzdžiais, mokytis iš kolegų, tobulinti anglų kalbos įgūdžius.
   Projekto veikla yra finansuojama iš Europos Komisijos „Erasmus+“ programos .
Erasmus.jpg
logo The Power of Maths-1.jpg
CONTACT

Kontaktai

Alytaus Piliakalnio progimnazija

Jiezno g. 1, LT-62265 Alytus

+370 315 79858

rastine@piliakalnis.alytus.lm.lt

bottom of page